Gegužės 4–15 d. Castelo Branco Politechnikos instituto organizuotoje mišrioje intensyvioje programoje (BIP) „Twin Transition for Sustainable Futures: Shaping an Inclusive Green and Digital Transformation“ dalyvavo Lietuvos Inžinerijos kolegijos lektorė Skirmantė Vardauskaitė.
Tarptautinė iniciatyva subūrė 25 studentus ir dėstytojus iš įvairių Europos universitetų bendram darbui, ieškant sprendimų žaliosios ir skaitmeninės transformacijos iššūkiams. Programa apjungė nuotolinį mokymąsi ir intensyvią kontaktinę savaitę Portugalijoje, kurios metu vyko seminarai, grupiniai projektai, bendradarbiavimo iššūkiai bei vizitai į įmones. Dalyviai analizavo skaitmeninių technologijų taikymą tvarumo, teritorijų vystymo ir visuomenės gerovės srityse.
S. Vardauskaitė aktyviai įsitraukė į programos veiklas – vedė praktinius „case study“ užsiėmimus apie elektromagnetinės spinduliuotės poveikį žmogaus sveikatai bei buvo viena iš tarptautinių studentų komandų mentorių. Jos vadovaujama studentų komanda tyrė triukšmo taršos poveikį aplinkai ir žmogaus savijautai bei kūrė interaktyvaus žemėlapio koncepciją. Projekto metu buvo analizuojamos galimybės rinkti triukšmo duomenis naudojant mobiliuosius telefonus ir juos vizualizuoti teritoriniu kontekstu, siekiant prisidėti prie išmanesnių ir tvaresnių miestų kūrimo.
Programa skatino inovacijas, tarpkultūrinį bendradarbiavimą, įtrauktį ir tvarumą bei suteikė galimybę užmegzti vertingus tarptautinius ryšius. Dalyvavimas šioje iniciatyvoje leido ne tik pasidalyti profesine patirtimi, bet ir įgyti naujų praktinių įžvalgų apie skaitmeninių technologijų vaidmenį sprendžiant ekologinio ir visuomeninio tvarumo iššūkius.
_1110.jpg)
_1110.jpg)
_1110.jpg)